Outsourcing księgowy - rachunkowość

Co to jest Outsourcing księgowy? Polega on na wyłączeniu ze struktur firmy działu zajmującego się sprawami finansowo-księgowymi i przekazaniu wszystkich zadań związanych z funkcją finansowo-księgową naszej firmie. W zakresie powyższej usługi oferujemy kompleksową obsługę Państwa firmy związaną z księgowością, tj. m.in.:

  • na zlecenie Klienta prowadzimy księgi rachunkowe,
  • przygotowujemy okresowe raporty i sprawozdania finansowe,
  • sporządzamy deklaracje podatkowe i rozliczenia z urzędem skarbowym
  • prowadzimy doradztwo księgowe,

W obecnych czasach wiele firm, a w szczególności te, które zobowiązane są do prowadzenia pełnej księgowości w tym ksiąg rachunkowych niejednokrotnie borykają się z problemem z dziedziny rachunkowości, prawa pracy czy też prawa podatkowego, a spowodowane jest to często zmieniającymi się prawami z tego zakresu. Niestety bardzo ciężko jest całościowo ogarnąć wszelkie problemy z zakresu podatków i rachunkowości i nawet szkolenia czy też ciągłe samodokształcanie się nie jest w stanie sprawić, że najlepszy księgowy w firmie podoła wszystkim zadaniom. A wiadomo, że każdy chce uniknąć błędów, które mogą wystąpić przy nieprawidłowej interpretacji prawa. Mogą być one w rezultacie bardzo niekorzystne dla firmy podczas weryfikacji ksiąg przez urząd skarbowy. Wówczas całą odpowiedzialnością za powstałe błędy obarczony jest właściciel firmy lub spoczywa ona na zarządzie. Natomiast w momencie gdy zdecydują się Państwo nawiązać z nami współpracę na nasze usługi Outsourcingowe w księgowości to odpowiedzialnością za prawidłowe prowadzenie powierzonych nam zadań zostaje obciążona nasza firma. Dobrym rozwiązaniem na prawidłowe funkcjonowanie każdej firmy jest podział: kierownictwo dba o podstawową działalność, a sprawy rachunkowo-finansowe powinny spoczywać na zewnętrznej firmie rachunkowej. Dodatkowym atutem jest fakt, że dużo kosztowniejsze jest budowanie własnego, wewnątrz firmowego działu księgowości. Outsourcing to przede wszystkim możliwość ograniczenia inwestycji, ponieważ nie potrzebne jest już budowanie własnej, wewnętrznej infrastruktury kadr i księgowości i inwestowanie w nią.

 

Outsourcing spraw księgowych – czy to w ogóle ma rację bytu? Bydgoszcz biuro rachunkowe TAX Edyty Wajer to najlepszy dowód na to, że wyłączenie ze swojej firmy działu, który dotąd zajmował się sprawami finansowo-księgowymi i przekazanie ich zewnętrznemu podmiotowi, przynosi więcej korzyści, niż można by się spodziewać. Prowadzenie ksiąg rachunkowych, doradztwa księgowego, sporządzanie raportów, deklaracji i zestawień oraz przejęcie odpowiedzialności za rozliczenia skarbowe, to tylko niewielki wycinek z szerokiej palety usług księgowych, na jaką można liczyć. Samodzielne dopilnowanie wszystkich spraw i czuwanie nad formalnościami związanymi z księgowością i rachunkowością firmy, staje się niemożliwe dla przedsiębiorcy, ale i czaso- oraz finansochłonne. Outsourcing w tym zakresie to zdecydowanie mniejsze koszty, a zysk w postaci dopilnowanych formalności i odzyskanego czasu, który można przeznaczyć na inwestycje, ale w zupełnie innym kierunku.